Velmi rychle jsme se naučili vytvořit jednoduchý komiksový obrázek a hned jsme se vzájemně pobavili 🙂 Můžete vyzkoušet na classic.toonytool.com
Co takhle obrázkové detektivky? Musíš ukázat postřeh, smysl pro detail, hledání souvislostí a pádné důkazy, pak přijde zasloužené AHA a pachatel nebo přinejmenším podezřelý je na světě.
A co ABAKU řady, to je jiný pohled na čísla a početní operace, mezi čísla vlož znaménka a rovná se … V jedné řadě čísel jsme našli osm příkladů a to nám ještě tři unikly. Maty do příštího klubíku hledal ABAKU řady cestou ze školy v SPZ aut nebo číslech domů a dařilo se mu 🙂
Naše oblíbená hra Time to Climb nás zavedla do říše zvířat. Odhadovali jsme např. Proč svítí některé druhy medúz? Jakou speciální vychytávku používají potápky roháč při stavění hnízda? Jak využívá žralok kladivoun svou hlavu? Něco nás napadlo něco bylo překvapivé a nové.
A podruhé jsme si prošli vlajky a hlavní města Evropy.
Víte, že na krásném sopečném souostroví Vanuatu v Tichém oceánu se mluví domorodým jazykem ABMA? My už ano. A jako lingvisté jsme se tímto jazykem zabývali. Logikou jazyka jsme objevili a přeložili celkem osm slov např. BWET, MWISIB nebo MWESELKANI a tlumočit umíme věty NUTSU MWOROB MWAMBA nebo NUTSU NWENGAU. Pokud bys to chtěl zkusit také, napiš mi, pošlu ti odkaz na jamboard, kde si to můžeš vyzkoušet.
Hra Ostrov BEZI BEZO nás baví, tak jsme si ji zopakovali, tentokrát s pravidlem od Matyho. A co jsme si mohli vzít na ostrov? Televizi, zimu, zeleninu, zmrzlinu, zebru, provaz, prezidenta, zombíka, zlato, sazeničku zelí a Zdenda 🙂 Už víte, co mají společného?
Podívat se na města v Evropě z výšky a hádat, co by to tak mohlo být, bylo velmi zajímavé, zkuste to také. My jsme se proletěli nad Prahou, Athénami a Vídní.